Otwarcie Centrum Szkoleniowego dla klientów 3M we Wrocławiu

2017-10-12

25 września odbyła się ceremonia otwarcia Centrum Szkoleniowego dla klientów 3M we Wrocławiu.


To pierwszy tego typu obiekt w Europie Środkowo-Wschodniej oraz jeden z 50 na całym świecie. Symboliczną wstęgę przecięli Chris Olson, wiceprezes 3M International R&D, Alain Simmonet, dyrektor zarządzający 3M Polska, Adam Grehl, wiceprezydent Wrocławia i Ewa Kaucz, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej. 
Centrum składa się z trzy głównych części. Pierwsza część przeznaczona została do organizacji szkoleń z obróbki blacharskiej i lakierniczej. Kolejna część przeznaczona jest do testowania urządzeń i materiałów służących do obróbki ściernej. W trzeciej części testowany będzie sprzęt przeznaczony do pracy na wysokości. Znajduje się tam m.in. wieża wspinaczkowa, gdzie pod okiem fachowców można przetestować sprzęt służący do pracy na wysokości i przestrzeniach zamkniętych. Szkolenia z pracy na wysokości dostępne będą wyłącznie odpłatnie. Na terenie Centrum dostępnych jest również kilka sal szkoleniowych w pełni wyposażonych wraz z zapleczem socjalnym. 
W imieniu Zarządu Głównego Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP w uroczystości uczestniczył Prezes OSPSBHP oddział Wrocław Artur Maciejewski. Dziękujemy firmie 3M za zaproszenie i życzymy rozwoju nowego Centrum Szkoleniowego dla klientów 3M.