Szkolenie "Jak połączyć człowieka ze środowiskiem pracy"- ergonomia na stanowiskach pracy ze szczególnym uwzględnieniem pracownika administracyjno-biurowego

Termin: 22.03.2024 w godzinach 09.00-14.00
Od godziny 08.00 przed salą wykładową jak również na wejściu do Ośrodka Szkolenia, będą swoje produkty prezentowały nasi partnerzy.

Miejsce: Ośrodek Szkolenia Państwowej Inspekcji Pracy we Wrocławiu, ul. Mikołaja Kopernika 5

Program szkolenia:

CZĘŚĆ SZKOLENIOWA
09.00-09.45- Inspektor PIP
Omówienie rozporządzenia Ministra Rodziny i Polityki Społecznej z dnia 18.10.2023r. zmieniające rozporządzenie w sprawie bhp na stanowiskach wyposażonych w
monitory ekranowe

09.45-11.00- dr Joanna Limburska
Choroby układu ruchu pracowników administracyjno-biurowych prowadzących do stwierdzenia chorób zawodowych

11.00-11.15- Aleksander Próba (właściciel studia fizjoterapii, treningu i dietetyki A2 Health&Sport Center we Wrocławiu specjalizującym się w pracy z różnymi dolegliwościami bólowymi, wadami postawy, rehabilitacji ortopedycznej i powrotach do sportu. Aleksander Próba jest wykładowcą w szkole Global Sport Academy oraz absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu jak również autorem książki „Praca zdalna a zdrowie. Ciało w zgodzie z ewolucją.”)
Prewencja „biurowych” chorób ortopedycznych w oparciu o ćwiczenia- zasady zdrowego stylu życia zapobiegające chorobom układu ruchu pracowników administracyjno-biurowych.

11.15-11.30- Dariusz Tokarczyk (założyciel firmy GRUPA KONCEPT Sp.zo.o. Firma zajmuje się przeprowadzaniem audytów ergonomicznych, szkoleniami dla pracowników z ergonomii, doborem i wyposażeniem w ergonomiczne meble biurowe)
Praktyczne zastosowanie ergonomii w firmach produkcyjnych i administracyjno-biurowych - rozwiązania techniczne wspierające pracowników-egzoszkielety i maty antyzmęczeniowe

11.30- 12.00 przerwa kawowa

CZĘŚĆ WARSZTATOWA
12.00-13.30

Uczestnicy szkolenia zostaną podzieleni na 3 grupy. Jednocześnie w 3 różnych salach będą odbywały się 3 różne warsztaty. Każdy warsztat będzie trwał 30 min. Na odbycie wszystkich 3 warsztatów przeznaczymy 1,5h. Zalecane jest wygodne ubranie, długie spodnie oraz wygodne buty.

GRUPA KONCEPT
Jak właściwie dobrać i wyposażyć biuro w ergonomiczne meble ze szczególnym uwzględnieniem fotela biurowego.

A2 HEALTH&SPORT CENTER
Pokaz prostych ćwiczeń, których użycie np. w przerwie w pracy lub w codziennym życiu zapobiega schorzeniom układu stawowo-ścięgnowo-mięśniowego.

TOMASZ NAROLSKI (starszy specjalista ds. BHP oraz trener ds. ergonomii, swoje kompetencje z zakresu zdrowia i bezpieczeństwa budował w holenderskim oddziale Schneider
Electric, gdzie odpowiadał za projekt związany z ergonomią pracy na stanowiskach robotniczych)
Jak uniknąć urazów kręgosłupa stosując proste techniki i zasady, poprzez zmianę swoich nawyków. Praktyczne sposoby na radzenie sobie z obciążeniami fizycznymi w środowisku
pracy.

13.30-14.00 ZEBRANIE CZŁONKÓW ODDZIAŁU
Sprawozdanie z działalności oddziału za rok 2023r.
Przywitanie nowych członków oddziału.